акція -235 грн

Комплект книжок "Таємні історії" та "Це тиха, мій астронавте"

в наявності
930 грн 695 грн

1. «Таємні історії маленьких і великих перемог»

Це десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни. Кожна історія складається з двох частин: реалістичної та казкової, – що дозволяє показати певну ситуацію та знайти спосіб подивитися на неї крізь призму казкового сприйняття.

В оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними речами, мінної безпеки, сприйняття інвалідності або загибелі воїнів, очікування на перемогу. Проєкт покликаний у художній формі пояснити дітям складні питання, що виникають під час нашого досвіду проживання війни, віднайти втрачену силу та опору, а також відчути серцем любов і підтримку одне одного та переконатися, що разом ми сильні! Видання створене для читання та обговорення дорослих із дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

Авторка книжки – Таня Стус – українська дитяча письменниця, психологиня та дітознавиця, засновниця простору української дитячої книги BaraBooka, ініціаторка та ведуча серії лекцій та публічних обговорень «Як говорити з дітьми про війну». Робота над створенням історій велася у співпраці з дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз, яка консультувала щодо психологічних моментів, а також написала передмову для дорослих про те, як працювати з книжкою.

«Коли вже просто немає слів, мусимо їх знаходити та промовляти до своїх дітей. Мусимо бути для них видимими й відчутними, надійними сяючими маяками», — зазначає авторка Таня Стус. «У [цих] казках оживають і розповідають свої історії квіти, рюкзак, навіть страшна ракета. За допомогою цих посередників дитина отримує можливість м’яко торкнутися спогадів і можливих тривог та обережно вирушити до зцілення. [...] Ці історії створені саме для зцілення», — Світлана Ройз, дитяча сімейна психологиня. Ілюстрації до проєкту створила Марта Кошулінська.

Історія проєкту Терапевтична книжка для дітей була реалізована за ініціативи та сприяння Міжнародного благодійного фонду Kateryna Biloruska Foundation (попередня назва – Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation) у рамках програми Фонду Mental Health – програми психологічної підтримки українських дітей, які постраждали внаслідок російської агресії. Восени 2022 року проєкт «Таємні історії маленьких і великих перемог» вийшов у аудіоформаті в співпраці з українською аудіокнигарнею «АБУК» та міжнародним медіасервісом MEGOGO. Голосом проєкту стала українська співачка Alyosha. Чимало дорослих і дітей в Україні та за кордоном уже мали можливість прослухати історії в аудіоверсії — зафіксовано майже дві з половиною тисячі прослуховувань. У лютому 2023 року вийде друком паперова версія книжки. Про авторку Таня Стус – українська письменниця, психологиня та дітознавиця, засновниця та очільниця простору української дитячої книги BaraBooka, авторка книжок «Панночка», «Біла, синя та інші», «Їжак Вільгельм», «Письмонавтика», «Де Ойра?», «Моя Ба» та інших. Керівниця Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України», головна редакторка видавництва «Мала академія», керівниця проєкту «Живі Письменники», ініціаторка та ведуча серії лекцій та публічних обговорень «Як говорити з дітьми про війну».

2. «Це тиха ніч, мій астронавте»

Коротка повість, у формі дитячого щоденника. Головна героїня – семирічна дівчинка Ія, вона записує нотатки впродовж перших десяти днів російського вторгнення в Україну. В оповіді є деталі повсякденного життя Ії під час війни, її турботи, мрії та переконання. Нотатки Ії – різноманітні емоцій: від страху до розгубленості, від радості до відчаю. Юні читачі дізнаються, як міняється Ієне життя, і хто допомагає їй триматися у цей складний час, коли історія повторюється і змінюється назавжди.

В книжці ще є вигаданий астронавт, який допомагає Ії триматися. Іїн щоденник починається 24 лютого і триває до 5 березня, ілюструючи перші 10 днів війни". «Я вагалася, чи писати мені цю книжку. Адже я живу в США, а мої родичі, тато і мама, тьотя і дядя, кузини і друзі – всі живуть в Україні. Та я зрозуміла, що ці тяжкі почуття ми ділимо разом. Ми, люди, відчуваємо серцем, коли тяжко комусь із рідних. Я почала писати свій щоденник, немов я дівчинка семи років, бо саме так я почувалася в серці. За приклад мені був щоденник мого дідуся Євгена Пічка, який написав віршований мемуар-щоденник про захист України і про Другу світову війну», – Оксана Лущевська, авторка книжки, сучасна українська дитяча письменниця.

«Війна – складна тема для дитячої літератури. Але для наших дітей це не історія, а реальність, яку треба навчитися переживати. І книжки можуть у цьому допомогти. Якими мають бути книжки про війну? Як на мене, чесними, дуже простими у викладі, з багатьма ілюстаціями, з сильними героями та з надією. Сподіваюся, що дівчинка Ія та астронавт з книжки Оксани Лущевської стануть підтримкою для багатьох українських дітей», – Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав.


Розгорнути
 
Оксана Лущевська
430 грн
Оксана Лущевська
430 грн

Про книжку

«Це тиха ніч, мій астронавте» – коротка повість, у формі дитячого щоденника. Головна героїня – семирічна дівчинка Ія, вона записує нотатки впродовж перших десяти днів російського вторгнення в Україну. В оповіді є деталі повсякденного життя Ії під час війни, її турботи, мрії та переконання. Нотатки Ії – різноманітні емоцій: від страху до розгубленості, від радості до відчаю. Юні читачі дізнаються, як міняється Ієне життя, і хто допомагає їй триматися у цей складний час, коли історія повторюється і змінюється назавжди. В книжці ще є вигаданий астронавт, який допомагає Ії триматися. Іїн щоденник починається 24 лютого і триває до 5 березня, ілюструючи перші 10 днів війни".


«Я вагалася, чи писати мені цю книжку. Адже я живу в США, а мої родичі, тато і мама, тьотя і дядя, кузини і друзі – всі живуть в Україні. Та я зрозуміла, що ці тяжкі почуття ми ділимо разом. Ми, люди, відчуваємо серцем, коли тяжко комусь із рідних. Я почала писати свій щоденник, немов я дівчинка семи років, бо саме так я почувалася в серці. За приклад мені був щоденник мого дідуся Євгена Пічка, який написав віршований мемуар-щоденник про захист України і про Другу світову війну»,Оксана Лущевська, авторка книжки, сучасна українська дитяча письменниця.

«Війна – складна тема для дитячої літератури. Але для наших дітей це не історія, а реальність, яку треба навчитися переживати. І книжки можуть у цьому допомогти. Якими мають бути книжки про війну? Як на мене, чесними, дуже простими у викладі, з багатьма ілюстаціями, з сильними героями та з надією. Сподіваюся, що дівчинка Ія та астронавт з книжки Оксани Лущевської стануть підтримкою для багатьох українських дітей», – Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав.

Розгорнути

«Таємні історії маленьких і великих перемог» видавництва #книголав – це десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни. Кожна історія складається з двох частин: реалістичної та казкової, – що дозволяє показати певну ситуацію та знайти спосіб подивитися на неї крізь призму казкового сприйняття. В оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними речами, мінної безпеки, сприйняття інвалідності або загибелі воїнів, очікування на перемогу.

Проєкт покликаний у художній формі пояснити дітям складні питання, що виникають під час нашого досвіду проживання війни, віднайти втрачену силу та опору, а також відчути серцем любов і підтримку одне одного та переконатися, що разом ми сильні!

Видання створене для читання та обговорення дорослих із дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

Авторка книжки – Таня Стус – українська дитяча письменниця, психологиня та дітознавиця, засновниця простору української дитячої книги BaraBooka, ініціаторка та ведуча серії лекцій та публічних обговорень «Як говорити з дітьми про війну».

Робота над створенням історій велася у співпраці з дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз, яка консультувала щодо психологічних моментів, а також написала передмову для дорослих про те, як працювати з книжкою.

«Коли вже просто немає слів, мусимо їх знаходити та промовляти до своїх дітей. Мусимо бути для них видимими й відчутними, надійними сяючими маяками», зазначає авторка Таня Стус.

«У [цих] казках оживають і розповідають свої історії квіти, рюкзак, навіть страшна ракета. За допомогою цих посередників дитина отримує можливість м’яко торкнутися спогадів і можливих тривог та обережно вирушити до зцілення. [...] Ці історії створені саме для зцілення», — Світлана Ройз, дитяча сімейна психологиня.

Ілюстрації до проєкту створила Марта Кошулінська.

Історія проєкту

Терапевтична книжка для дітей була реалізована за ініціативи та сприяння Міжнародного благодійного фонду Kateryna Biloruska Foundation (попередня назва – Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation) у рамках програми Фонду Mental Health – програми психологічної підтримки українських дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.

Восени 2022 року проєкт «Таємні історії маленьких і великих перемог» вийшов у аудіоформаті в співпраці з українською аудіокнигарнею «АБУК» та міжнародним медіасервісом MEGOGO. Голосом проєкту стала українська співачка Alyosha.

Чимало дорослих і дітей в Україні та за кордоном уже мали можливість прослухати історії в аудіоверсії зафіксовано майже дві з половиною тисячі прослуховувань.

У лютому 2023 року вийшл друком паперова версія книжки.


Розгорнути
Вхід Реєстрація