Джафна, Шри-Ланка, 1981 рік.

Шістнадцятирічна Саші більше за все на світі мріє стати лікаркою. Протягом наступного десятиліття жорстока громадянська війна руйнує будинок дівчини, але точно не її мрію. Зневіра пронизує Саші, коли на початку боїв у державі, де домінують сингали, вбивають старшого брата Саші, а молодші брати приєднуються до «Тамільських тигрів», які після років дискримінації та насильства з боку держави борються за окрему батьківщину для тамільської меншини Шри-Ланки. Саші приймає від них запрошення працювати медикинею у польовому госпіталі, допомагаючи пораненим бійцям. 

Після того, як «Тигри» вбивають одного з її вчителів, Саші починає сумніватися в своїй позиції. Оскільки «Тамільські тигри» борються з іншими групами та стають дедалі більш радикальними, лояльність Саші зазнає випробування, і вона розмірковує над тим, якою має бути її роль у війні. Коли її запрошують приєднатися до секретного проєкту, що документує порушення прав людини, вона стає на небезпечний шлях, який змінить її назавжди.

«Безбратня ніч» («Brotherless Night»), В. В. Ґанешанантан

— це повчальна карколомна історія про те, як боротьба за свободу аутсайдерів може стати корумпованою, і як добру справу можна спотворити та повернути проти тих самих людей, від імені яких вона спочатку претендувала. Водночас це портрет моральної подорожі дівчини, яка попри війну не зрадила собі та своїм цінностям.

Авторка книги, колишня віце-президентка Асоціації журналістів Південної Азії та директорка Американського інституту досліджень Шри-Ланки, не тільки детально описала історичні події, але й висвітлила внутрішній конфлікт і політичну складність тих часів. 

Очікуємо на книгу в жовтні 2024, а ви поки маєте змогу зробити передзамовлення зі знижкою на нашому сайті. 

Про авторку:

В. В. Ґанешанантан — авторка романів, які увійшли до довгого списку Жіночої премії та названі одними з найкращих книг року за версією «The Washington Post». Її роботи з’являлися в «Granta, «The New York Times» та «The Best American Nonrequired Reading». 

Письменниця також є віце-президенткою Асоціації журналістів Південної Азії, членкинею правління «Asian American Writers' Workshop», ради директорів Американського інституту досліджень Шри-Ланки та «Minnesota Prison Writing Workshop». Зараз вона викладачка програми MFA в Університеті Міннесоти та співведуча подкасту «Fiction/Non/Fiction» на «Literary Hub», який розповідає про перетин літератури та новин.

Над книжкою працювали:

Перекладачка Ірина Стасюк

Верстальниця Катерина Воєвська

Обкладинка Ольга Лисовська

Артдиректорка Крістіна Золотарьова

Випускові редакторки Оксана Ковальова / Карина Швець

Головна редакторка Дарина Важинська