Про що книга Дмитра Кулеби

Видання називається «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України і світу». Вона являє собою збірку есеїв 23 інтелектуалів сучасності. Очільник МЗС звернувся до них із пропозицією дати відповідь на три ключових питання: Якими є наслідки цієї війни для світу? Як ця війна змінить світ? Що дасть світу українська перемога? 

— Ідея цієї збірки народилася із розуміння, що російська агресія проти України докорінно змінить світ. Уже змінює його. З полум’я цієї війни, найжахливішої в Європі з часів Другої світової, постане нова глобальна архітектура безпеки, нова дипломатія, нові правила співіснування, — розповів Дмитро Кулеба.

Міністр закордонних справ виступив не лише автором ідеї, а й упорядником збірки, до якої увійшли цінні думки видатних державних діячів, мислителів, військових, бізнесменів, науковців, правників та істориків Європи, Північної та Південної Америки, Африки й Азії.

Ця книжка буде корисна українським читачам, які зможуть зіставити політичну та інтелектуальну думку, що існує в нашій державі, зі світовою та, можливо, подискутувати з нею.

Відгук Вадима Карпʼяка про видання:

Ведучий ICTV акцентував, що ця книга є нагадуванням світу про війну, що триває, а українцям — джерелом енергії та натхнення.

— Для того, щоб рослина росла — її потрібно поливати, а для того, щоб світ продовжував нам допомагати і пам’ятав про нашу війну, яка зараз триває — їм потрібно нагадувати.

Вадим Карпʼяк переконаний, що збірка допоможе громадянам України не втрачати віру і драйв до перемоги.

— Там є ексгенсек ООН Пан Гімун, Борис Джонсон, очільник європейської дипломатії, американський історик і письменник Тімоті Снайдер, казахський професор економіки — тобто це люди, які мають дуже різні погляди на російсько-українську війну. Об’єднує їх те, що вони розуміють несправедливість всього, що відбувається, і вони розуміють загарбницький дух Росії, — зазначив модератор зустрічі.

Вадим Карпʼяк звернув увагу на те, що автора книги на Книжковому Арсеналі не буде через щільний робочий графік. Проте учасники презентації зможуть обговорити, як повномасштабну війну сприймають у світі та наскільки ефективною помічницею у боротьбі проти ворога є культура.

Матеріал опубліковано на інтернет-порталі «Факти».