«Кравчині Аушвіцу» («The Dressmakers of Auschwitz») е історія жінок, які в концтаборі шили найвишуканіші вбрання, аби врятуватися від газових камер Другої світової війни.

Гедвіґа Гьосс, дружина коменданта Аушвіцу Рудольфа Гьосса, створила модне ательє, у якому працювало двадцять п’ять жінок — кравчинь, що виготовляли ексклюзивний жіночий одяг. Сукні та костюми їхньої роботи були елегантними й найстильнішими, а якість виробів та матеріалів — найвищою. Саме це вбрання носила берлінська еліта та вся верхівка нацистської Німеччини.

Спираючись на різноманітні джерела, зокрема інтерв’ю з останньою кравчинею, яка працювала в таборовому ательє, Люсі Адлінґтон не лише розповідає про виживання жінок в умовах війни, а й викриває експлуатаційну та лицемірну політику Третього Райху.

Ця історія — новий погляд на маловідомий розділ Другої світової, коли за таборовими стінами ховалася краса, яка давала ув’язненим жінкам надію на порятунок.

Відгук авторки про українську обкладинку:

«Я думаю, це дуже глибокий твір мистецтва й дуже драматична обкладинка. На позір радісна, вона все ж про фрагментарність і дволикість, уся вкрита повторюваними елементами — мені це подобається. Я неймовірно вражена».

Про авторку:

Люсі Адлінґтон (нар. 1970) — англійська письменниця, історикиня одягу та колекціонерка вінтажного одягу. У своїх книжках пише про життя та моду часів Другої світової війни. 

«Кравчині Аушвіцу» — найвідоміша книга авторки, перекладена 22 мовами та включена до списку бестселерів The New York Times.

Люсі Адлінґтон також пише для підлітків. У 2018 році її роман «Червона стрічка» увійшов до короткого списку премії Young Quills Award, яку вручає Історична асоціація — товариство істориків та викладачів Англії.

Над книгою працювали:

Перекладачка Марія Панченко

Літературна редакторка Юлія Дворецька

Коректорка Алла Кравченко

Дизайнерка обкладинки та артдиректорка Крістіна Золотарьова

Верстальниця Ольга Фесенко

Випускова редакторка Вікторія Беркут

Головна редакторка Дарина Важинська