Вже цього травня вийде новинка «Дипломатична кухня воєнного часу» — незвичне поєднання кулінарної книжки й особистих дипломатичних історій від колишнього міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Співавтором проєкту став відомий шеф-кухар Володимир Ярославський.

Книга розповідає про те, як у міжнародній політиці страви іноді важать не менше за заяви. Переговори, неформальні зустрічі, вирішальні обіди — усе це може стати полем для дипломатії, де головну роль відіграє довіра. А довіра, за словами Кулеби, починається з простого:

«Ми довіряємо людині, яка приготувала для нас їжу».
До видання увійшли 25 страв, кожна з яких супроводжується історією з дипломатичної практики Кулеби, що припала на найтяжчі роки новітньої української історії. Зокрема, Дмитро Кулеба згадує процес виключення росії з Ради Європи, обговорюючи його на тлі вечері з фуагрою:
«Я тоді мало не сказав, що Рада Європи така ж ніжна й вишукана, як цей пиріг із фуагри, але пирогу це на користь, а організації — сильно шкодить… Воістину, іноді краще жувати, а не говорити».
Зв’язок дипломатії та кулінарії автори описують як простір емоцій і смислів, де їжа може стати інструментом довіри, діалогу та впливу.
«Не лише прагматичні інтереси формують складні системи союзів і визначають доленосні рішення держав. Кухня, алкоголь, література, мода, естетика, стиль життя, уявлення про прекрасне, спільні історичні випробування — це невидимі магнітні сили… Вони цементують столітні альянси».
«Дипломатична кухня воєнного часу» стане цікавою кожному, хто цінує змістовні розмови, глибокі історії й гарну кухню.
«Сподіваюся, ця книга буде цікава кожному і кожній, хто любить зібратися за столом з друзями, близькими або незнайомими, утім цікавими людьми, і послухати правдиві історії, які допомагають краще зрозуміти світ, наше місце в ньому і зрозуміти, що буде далі».
Книга нагадає кожному читачу про смак життя навіть у найскладніші часи — про силу людяності, естетики й щирого слова.