новинка

Я не знаю, як про це писати : збірка оповідань та есеїв

Ірена Карпа
в наявності
480 грн
  • Про книжку
  • Про автора
  • Відгуки (0)
Мова
українськ
Кількість сторінок
488
ISBN
978-617-8286-19-4
Вік
дорослим
Рік видання
2024
Тип обкладинки
тверда
Дизайн
Крістіна Золотарьова
Ілюстратор
Лілія Чавага
Розмір/формат
140х210

Початок повномасштабної війни вплинув на всіх нас, залишивши відбитки в житті кожного українця і водночас закарбувавши слід — історію пройденого в той час досвіду.

Влітку 2022-го письменниця Ірена Карпа, проконсультувавшись із психологинею Ларисою Волошиною, започаткувала онлайн-курс «Терапевтичне письмо», де допомагала учасницям проговорювати пережитий біль та виплескувати емоції у власноруч написаних історіях.
Ці заняття виявилися корисними та ефективними, тож Ірена  продовжила працювати в напрямку творчого терапевтичного письма і заснувала курс «My Story», під час якого запропонувала студенткам попрацювати над досвідом, пережитим під час повномасштабної російсько-української війни. На курсі учасниці писали твори, в яких ділилися власними історіями чи історіями близьких людей, створюючи оповідання на основі реальних подій.
Усвідомивши, що ці тексти справді варті уваги, Ірена Карпа загорілася ідеєю: «видати збірку текстів не професійних письменниць, а “звичайних героїнь у надзвичайних обставинах”».

Так з’явилася збірка короткої прози «Я не знаю, як про це писати». Це історії проживання російсько-української війни, які, художньо переосмислені та втілені в оповідання й есеї, звучать розмаїто, але є голосами одного спільного досвіду. «Говорити, розповідати, радитися вголос зі своїми — це те, що тримає нас у найскладніші часи, — каже Ірена Карпа. — Ці історії — якраз такі». Письменниця пояснює, що терапевтичне письмо здатне звільнити: сміхом, проговоренням, фіксацією емоцій та подій, виплескуванням гніву й ненависті, а чи любові та вдячності, збереженням пам’яті про тих, кого варто пам’ятати. В кінці збірки Ірена Карпа пропонує читачам також спробувати записати власну історію або просто свої думки. «Бо хто, як не ви, є головним героєм вашого життя?» — каже вона.

Втілювати ідею в книжку Ірені допомагала редакторка та упорядниця Жанна Капшук. «Ця збірка — ніби розмова, що має свій рух: від думок про дім — через почуття розгубленості, запитань і невизначеності — через ухвалені рішення та пошук стійкості — через втрати і біль та важкі переживання — через пошук світла у темряві — через сміх крізь сльози або сміх завдяки гумору — до пошуків шляхів до себе та свого відновлення», — ділиться Жанна.

До збірки увійшли твори авторок-учасниць курсу письма Ірени Карпи «My Story»:

Анастасія Нарольська, Анна Гольдін, Анна Сєдих, Анна Софіна, Вікторія Герасимчук, Вікторія Климок, Вікторія Степаненко, Галина Чепурко, Ганна Підлісна, Дарина Зерній, Дарія Солодовник, Ірина Шмигельська, Каріна Армлос, Катерина Компаненко, Катерина Науменко, Ксенія Яценко, Ксеня Лук’яненко, Марина Лазовік, Марія Карапата, Надія Бадло, Наталія Крайнюк, Наталка Ремез, Ніла Ревчук, Оксана Кравець, Оксана Левчук, Оксана Тунікова, Олеся Філіпенко, Ольга Дмитренко, Ольга Сауленко, Поліна Біляєва (Polina Biliaieva), Поліна Воронова, Христина Живогляд, Яра Мудра (Ярослава Матвєєнко).

ПРО КУРАТОРКУ КУРСУ І ЗБІРКИ


Ірена Карпа —  сучасна українська письменниця, солістка гурту QARPA, журналістка, телеведуча, мандрівниця, громадська діячка, культурна дипломатка.

З 2015-го до 2019 року Ірена Карпа працювала на посаді першого секретаря з питань культури посольства України у Франції, під час каденції виступала кураторкою низки українських культурних заходів.

У 2019 році, після тривалої паузи в письменницькій діяльності, авторка презентувала свій новий роман «Добрі новини з Аральського моря», наступного року видала іронічно-мотиваційну збірку порад «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете», а в 2022- му вийшов її детективний трилер про пошук справедливості проти насильства «Тільки нікому про це не кажи».

Від моменту активного вторгнення росії на територію України веде інформаційну діяльність за кордоном, бере участь у телеефірах та дискусіях, веде курси та майстеркласи творчого терапевтичного письма, проводить заходи з читачами та зустрічі з військовими в Україні, спільно з колегами втілює важливі культурні проєкти (як-от створення музичних альбомів Ukrainian Songs Of Love And Hate та SKOVORODANCE).

Мешкає у Франції разом із чоловіком, двома доньками і собакою.


Розгорнути
Відгуки читачів
Авторизуйтесь, щоб залишити відгук

Немає відгуків про цей товар.

#рекомендовані

новинка
Єлизавета Половинкіна
430 грн
новинка
Кейт Бромлі
480 грн
новинка
Емілі Гокінс
600 грн
Ольга Захарова
500 грн
новинка
Теа Орсі
550 грн
Вхід Реєстрація