У світі, де різноманітної інформації стає все більше, вміння аналізувати, оцінювати та критично мислити є надзвичайно важливою навичкою. Ми підготували добірку книг від видавництва #книголав, які не лише здивують цікавими фактами, а й допоможуть краще розуміти навколишній світ.
Варточит від Олени Юнусової
Анастасія Герасимова про книгу Дмитра Кулеби «Війна і нові горизонти»
Варточит
Добірка дитячих книжок, що розвивають критичне мислення
16.07.2024
Фейкові новини – одна з проблем сучасного світу. Вони розпалюють ворожнечу у спільнотах, а часом здатні розколоти суспільство. Популярність соцмереж сприяє їх миттєвому поширенню, але це далеко не сучасний винахід. Фейки з’явилися ще тоді, коли люди навчилися говорити. З цього ілюстрованого кольорового видання читач не тільки навчитися розрізняти, що новини правдиві, а й дізнається цікавезні факти про еволюцію мовлення, розвиток письма, значення міфів, винайдення друку, про розвиток засобів масової інформації.
Розгорнути
Про книжку «У міста є Я» — це книжка-гід до пізнавальної подорожі у світ урбаністики для дітей разом із дорослими. Авторка Ірина Озимок, що залучена у численних проєктах та ініціативах з урбаністики, разом з ілюстраторкою Анною Іваненко з візуальної студії «сері/граф» яскраво, цікаво та захоплююче розповідають про життя міста: як воно функціонує, як на нього впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, та яка роль людини в цьому. Змінюються люди, змінюються міста, тож змінилася і книжка «У міста є Я», яка вперше побачила світ у 2021 році. Тепер вона має 17 розділів, 4 з яких — нові. Ці розділи з’явилися аби розкрити важливі задачі, що постали перед жителями міст під час повномасштабного вторгнення. Книга допомагає м’яко пояснити дітям зміни, що відбулися через війну.Також доповнена книжка «У міста є Я» зазвучала голосом Нати Жижченко, солістки гурту ONUKA, найпопулярніша пісня якої «Це моє місто…». «У міста є Я» побувала в багатьох містах та країнах: -відзначилася як найкраща книга 2021 року за версією Українського ПЕН; -потрапила в «Топ БараБуки 2021» у номінації «Дебют року в прозі»; -ілюстрації до книги отримали відзнаку Болонського ярмарку дитячої книги 2022.Місто — це насамперед люди, які його змінюють, бо саме від людей залежить, яким воно буде. Кожен з нас може робити своє місто кращим або ж гіршим. Вибір за нами!
Розгорнути
Про книжкуСвіт, у якому ми живемо, стрімко змінюється, а особливо це стосується професій — постійно виникають нові напрями, у яких можна було б розвиватися. Батьки хвилюються про майбутнє своїх дітей, а підлітки, відчуваючи тиск від невідомості, так само прагнуть розвивати себе з раннього віку!«Професії майбутнього» — це путівник, що допоможе підліткам обрати свій кар’єрний шлях; розповість, якими будуть професії в майбутньому і які з них уже існують. У книжці розглядаються сім сфер діяльності: від будівництва до маркетингу, з описами можливих посад та розвитку на кожній з них; окреслює специфіку кожної з перспективних галузей і те, які навички й освіта необхідні для опанування тієї чи тієї професії.
Розгорнути
Про книжкуХто такі хакери? Вони хороші чи погані? Що ми можемо зробити, аби захистити себе, бізнес і суспільство від них? Як їх контролювати? І чи варто взагалі пробувати? Вам, імовірно, доводилося чути про хакерів. Про них усі говорять…«Хакери» — це продовження захопливої серії для підлітків «Про що всі говорять?». Ця книжка відкриє вам цікаві факти з історії хакінгу, пояснить усе про діяльність хакерів та їхню культуру, навчить, як захистити свої дані в інтернеті. Видання допоможе вам сформувати власне обґрунтоване ставлення до таких суперечливих явищ, як хакерство, тіньова мережа, кібервійна, штучний інтелект...Раніше у #книголав вийшла книжка із серії «Про що всі говорять?» — «Фейкові новини», яка не лише вчить розрізняти, які новини правдиві, а які — ні, а й розповідає цікавезні факти про еволюцію мовлення, розвиток письма, значення міфів, винайдення друку, про розвиток засобів масової інформації.
Розгорнути
Про книжкуА чи знаєте ви, що деякі з найвидатніших винаходів у світі могли залишитися лише ідеями й не існувати сьогодні? Таких винаходів, як Coca-Cola, мікрохвильова піч та кардіостимулятор ми б могли навіть не побачити, якби не наполегливість їхніх творців. У цій книжці розповідається 10 історій про обдарованих вчених та винахідників, які не здалися на і назавжди залишилися в історії. Про Томаса Алве Едісона, який, незважаючи на проблеми зі слухом, винайшов фонограф. Чи Вілсона Грейтбатча, радіотелеграфіста під час Другої світової війни, який створив кардіостимулятор…Історії відомих вчених і винахідників надихнуть читачів ніколи не опускати руки. Тому що кожна людина, яка принесла світові щось, що змінило його назавжди, розуміла, що кожна помилка на крок наближає її до здійснення мети. Помилитися — не означає зазнати невдачі… це просто частина процесу!Завдяки цікавому формату, приголомшливим фактам, правдивим історіям та яскравим ілюстраціям ця книга стане чудовим способом провести час із родиною та дійсно захопитися читанням.
Розгорнути