Читати — це почути голоси всіх, зрозуміти досвід інших і відчути зв'язок. Ми не ділимо літературу на виключно для чоловіків і виключно для жінок, але віримо, що кожен і кожна має право бути почутими. У цій добірці — книги від жінок про не менш сильних героїнь, які надихають шукати власний шлях в житті, не зважати на нав’язані моралі й очікування, слухати серце й бути собою, такою, яка ви є.

«Єврейка в Парижі»

Батько Якобіни зізнався їй, що у неї є рідна сестра Юдита, незадовго до смерті. Їх розлучила Друга світова, а доля дівчини невідома. У Парижі 1940 року вона закохалася в Крістіана, проте його батьки ніколи б не схвалили такого вибору, бо вони прихильники нацистів, а Юдита — єврейка. Тож пара планує тікати з країни. Та чи вдалося їм втілити свою мрію? Якобіна береться розгадати родинну історію.

«Дивовижні жінки біля води»

Роза й Ізабелла відпочивають у будиночку біля моря у Фінляндії і намагаються втілити життя американської мрії: коктейлі на пляжі, глянцеві журнали, плітки про знаменитостей. Рожеві окуляри б’ються скельцями всередину: хвиля змін у суспільстві й усвідомлення справжнього стану речей змінюють їхні долі й ставлення до життя. Авторка досліджує теми жіночої дружби, ідентичності й суспільних очікувань. 

«Ми, люди»

На початку повномасштабного вторгнення Анна з сином тікає від війни до Парижа. Та «спокій» еміграції важчий, ніж здається, вона повертається в Україну, пробує будувати стосунки, налагоджувати життя. Віра вагітніє, але тато дитини зникає, проте їй ще пощастить знайти своє справжнє кохання. Рита втратила коханого в юному віці, тож тепер вона сумнівається в щирості будь-яких почуттів. Але жінки намагаються шукати себе, любов і добро у всьому, що бачать, попри всі негаразди й перешкоди.

«Хтива Даяна» й «Залюблена Даяна»

Даяна більше не така, якою звикла бути. Менш авантюрна, пристрасна, запальна. Та вона має чоловіка й чудову донечку, здається, що ще треба для щастя? Але вона хоче повернути себе. Починає запрошувати інших жінок на інтерв’ю, під час яких малює їхні портрети. Вони розповідають усі свої потаємні бажання, фантазії і секрети. Та чи приведе це Даяну до самореалізації чи тільки розхитає комфортне життя? 

«Бізнес-біблія для вовчиць»

Ліса Кармен Ван — успішна підприємиця, інвесторка, лекторка, наставниця для жінок у бізнесі й чемпіонка з гімнастики. Вона знає, як брати від життя все й трохи більше, досягати того, чого хоче, і не зважати на думку інших. Проте так було не завжди. Синдром «хорошої дівчинки» переслідував її всю кар’єру, тож у своїй книзі вона розповідає, як взяти під контроль власне тіло, свої кордони й банківський рахунок.