новинка

Майстер утечі. Людина, яка втекла з Аушвіцу, щоб попередити світ

Джонатан Фрідленд
в наявності
480 грн
  • Про книжку
  • Про автора
  • Відгуки (0)
Мова
українська
Кількість сторінок
416
ISBN
978-617-8286-46-0
Вік
дорослим
Рік видання
2024
Видавництво
#книголав
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Христина Радченко
Оригінальна назва
The Escape Artist. The Man Who Broke Out of Auschwitz to Warn the World
Дизайн
Крістіна Золотарьова
Розмір/формат
210х140 мм

Про книжку

Квітень 1944-го.

В’язень Аушвіцу, дев’ятнадцятилітній Вальтер Розенберг (який згодом змінить ім’я на Рудольф Врба), за кілька попередніх років уже зіткнувся з усіма звірствами табору смерті: газовими камерами, крематоріями та жорстокістю охорони. 

Одного разу йому доручили перевірити речі нових в’язнів: жінок, чоловіків, дітей, цілих сімей... Зрозумівши, що ці речі ніколи не знадобляться власникам, оскільки їх стратили відразу після того, як вони потрапили до табору, хлопця охопив жах. Він вирішив діяти. 

Його метою стала втеча, проте не тільки задля власного порятунку, а й щоб відкрити світові правду про Аушвіц та попередити решту євреїв про те, яка доля чекає на них у кінці залізничної колії. 

Юнак розпочав свою підготовку й запам’ятав усі звичаї та розпорядки концтабору. Він використовував цю інформацію для втечі та створення детального звіту, яким можна поділитися зі світом.

Незважаючи на всі труднощі: засніжені поля, крижані річки й насторожені села, Вальтер і його товариш-втікач, Фред Ветцлер, все ж доставили перший звіт про Аушвіц з інформацією про жахіття, які чинили над невинними людьми. 

Та чи готовий був світ, осліплений війною, почути правду?

Це історія про боротьбу за людську гідність і справедливість. Про те, як юний хлопець намагався протистояти бездушній машині знищення. Це також дослідження людської природи, що показує, як складно світові чути правду про страшні події, особливо коли ця правда є незручною або шокуючою.


Розгорнути

Джонатан Фрідленд — британський журналіст, письменник, драматург і борець за правду.

Народився письменник 1967 року в Лондоні. Працює в газеті The Guardian з 1993 року, де веде щотижневу колонку про сучасну історію. 

Джонатан є автором дванадцяти книг, серед яких: «The Escape Artist: The Man Who Broke Out of Auschwitz to Warn the World» («Майстер утечі. Людина, яка втекла з Аушвіцу, щоб попередити світ»), що увійшла до короткого списку «Книги року Waterstones»; «The Big Lie: Exposing the Nazi War Machine» («Велика брехня: викриття нацистської військової машини») та «The Secret Lives of Spies» («Таємне життя шпигунів»).

Письменник став лауреатом численних нагород, зокрема премії «Крістофер» за журналістику в галузі міжнародної політики (2018), премії «Дейвід Лівінгстон» за журналістику в галузі єврейської тематики (2014) і премії «Сідней Шелдон» за журналістику в галузі прав людини (2013).

Фрідленд є активістом за права людини й висловлює свою підтримку низці організацій, з-поміж них і Міжнародному кримінальному суду (Amnesty International і Human Rights Watch). 

Відгуки читачів
Авторизуйтесь, щоб залишити відгук

Немає відгуків про цей товар.

#рекомендовані

Яніна Соколова, Ольга Купріян
430 грн
новинка
MONATIK
600 грн
бестселер
Фредрік Бакман
480 грн
новинка
Тоні Асплер, Ґордон Пейп
480 грн
Гліб Гусєв
270 грн
Шолом-Алейхем
330 грн
новинка
Меґ Вейт Клейтон
480 грн
Вхід Реєстрація