бестселер

Шпигун і зрадник. Визначна шпигунська історія часів Холодної війни

Бен Макінтайр
в наявності
500 грн
  • Про книжку
  • Про автора
  • Відгуки (0)
Мова
українська
Кількість сторінок
480 с. + 32 с. іл.
ISBN
978-617-8012-83-0
Рік видання
2023
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Ольга Петришин
Оригінальна назва
The Spy and the Traitor The Greatest Espionage Story of the Cold War
Розмір/формат
140x210

«Шпигун і зрадник» — документальний трилер про запекле протистояння радянських і західних розвідувальних служб у часи Холодної війни, а також захоплива історія шпигуна, який зрадив батьківщину і став легендою для демократичного світу.

У центрі сюжету реальна особа — Олег Гордієвський — офіцер КДБ, подвійний агент і найцінніший шпигун МІ6. Ризикуючи власним життям, він передавав британським кураторам цінну інформацію, яка змінила перебіг Холодної війни, допомогла розсекретити радянські агентурні мережі й уникнути ядерної ескалації. Гордієвський доклався до розвалу СРСР, був зраджений іншим шпигуном і втік з Радянського Союзу в багажнику автомобіля.

Ця книжка сподобається читачам, які цікавляться історією, політикою і «внутрішньою кухнею» розвідувальних служб, адже вона побудована на спогадах і свідченнях офіцерів КДБ, ЦРУ й МІ6, а сюжет розгортається на тлі важливих історичних подій — зведення Берлінського муру, Празької весни, операції РЯН. «Шпигун і зрадник» демонструє, як мислив, як функціонував і чого боявся Кремль у минулому столітті, а також проводить паралелі із сьогоденням.

«У час ескалації напруженості між Росією та Заходом, особливо у сфері шпигунства, світ вступає в новий період непевності та взаємної недовіри, який деякі називають новою Холодною війною. Тому Росія й Захід по-різному сприймають Гордієвського й ніколи не дійдуть згоди: для Заходу він — безцінний шпигун, для Росії — зрадник», — Бен Макінтайр, автор.

«Історія наче із сьогодення, коли Кремль бреше, маніпулює, вбиває, піддає тортурам і топить у крові спроби демократичного розвитку країн-сусідів. Проте вона дає надію, що, як і тридцять років тому, зло програє», — Андрій Когут, директор Державного архіву СБУ.

Основним джерелом інформації, що лягла в основу цієї книжки, були інтерв’ю з Олегом Гордієвським, його сім’єю, друзями та книжка його спогадів «Наступна станція “Страта”», опублікована в 1995 році та з колишніми офіцерами МІ6, КДБ та ЦРУ, більшість з яких не називають або під псевдонімами.

«Цю книжку не було б написано без щиросердної підтримки та співпраці з її героєм. Понад три роки я записував інтерв’ю з Олегом Гордієвським, у конспіративному будинку ми зустрічалися понад двадцять разів, я записав понад сто годин розмов. Його гостинність була безкінечною, його терпіння — безмежним, а його пам’ять — відмінною. Він співпрацював без жодних умов і не намагався якимось чином вплинути на те, що буде в цій книжці, інтерпретація подій і помилки, які в ній є, — винятково мої», — зазначає Бен Макінтайр.

Розгорнути

Про автора

Бен Макінтайр — автор світових бестселерів: «Агент Зигзаг» (Agent Zigzag), «Операція “Фарш”» (Operation Mincemeat), «Шпигун серед друзів» (A Spy Among Friends) і «САС: герої-негідники» (SAS: Rogue Heroes). У світі продано кілька мільйонів примірників його книжок. Колумніст і відповідальний редактор видання The Times, працював кореспондентом газети у Нью-Йорку, Парижі та Вашингтоні. Періодично презентує серіали BBC, зняті на основі його популярних книжок.

Відгуки читачів
Авторизуйтесь, щоб залишити відгук

Немає відгуків про цей товар.

#рекомендовані

Фредрік Бакман
430 грн
бестселер
Фредрік Бакман
430 грн
Катя Брандіс
81 грн
Данiель Дефо
390 грн
новинка
Чімаманда Нґозі Адічі
600 грн
Чарлз Діккенс
490 грн
новинка
MONATIK
500 грн
Вхід Реєстрація