Скоро
Акцiя -50 грн
480 грн
430 грн
Замовити
Очікується в березні

Усе про книжку Світло днів

Про книжку

«Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето» — документальний роман про жінок, які допомогли перетворит єврейські молодіжні групи у Польщі на осередки опору для боротьби з нацистами. Деякі з дівчат були ще підлітками, коли стали свідками жорстокого вбивства своїх сімей і сусідів, ґвалтівного знищення їхніх громад. Їм довелося зробити вибір: захист чи порятунок, боротьба чи втеча.

Джуді Баталіон, онука поляків, вижилих у Голокост, розповідає історію єврейських дівчат, яким випала доля боротися за життя свого народу від самого початку Другої світової війни аж до кінця ХХ століття — адже війна не закінчується звільненням країн. Це незабутні історії реальних жінок про боротьбу за свободу, виняткову хоробрість, сестринство та волю до життя попри все.


Завдяки своїй статі та можливості приховати власну єврейськість, жінкам вдалося унікально пристосуватися до деяких важливих і небезпечних для життя завдань, зокрема виконувати роль кур’єрок. А ще вони підкуповували охоронців гестапо, переховували револьвери в буханках хліба й допомагали розбудувати системи підземних бункерів. Допомагали хворим і навчали дітей, бомбили німецькі залізничні шляхи та підривали електропостачання у Вільнюсі.

Одним із джерел натхнення для написання книжки про хоробрість єврейських жінок збірник мемуарів «Freuen in di Ghettos» («Жінки в гето»), опублікований 1946 року.

Авторка дослідила численні документи та мемуари, відшукала родини героїнь своєї книжки, щоб відтворити хід подій, написати історію про незламність та зібрала розповіді безпосередніх учасниць спротиву, аби показати широту й масштаб жіночої відваги та висвітлити надзвичайні досягнення єврейських жінок, чиї подвиги досі лишалися невідомі.

За словами Джуді Баталіон, щоб написати книжку, їй знадобилося понад дванадцять років, бо надто складною та дуже особистою виявилась тема твору.

“Хоча я роками здобувала єврейську освіту, проте ніколи не читала таких історій, що вражали деталями описів повсякденного життя й неймовірної праці цих войовничих жінок. Я навіть не уявляла, як багато єврейок було залучено до руху опору і як активно вони працювали.

Ці оповіді не просто вразили, вони зачепили мене особисто, перевернули моє розуміння власної історії”, - пише авторка.

Джуді Баталіон оживляє пам'ять про таких сміливих жінок як: Реня та Сара Кукелки, Фрумка Плотницька, Хайка Клінґер, Бела Хазан, Цивія Любеткін, Хася Беліцька, Хайка Ґроссман та інших, які обрали смертельно небезпечний шлях спротиву, боротьбу за свободу, чиї подвиги досі лишалися невідомі.

Книжка «Світло днів» є бестселером New York Times, відзначена Національною єврейською книжковою премією та Канадською єврейською літературною премією.


Про авторку

Джуді Баталіон — канадська письменниця, тренерка з письменницької майстерності, редакторка. Мешкає у Нью-Йорку.

Народилася та виросла в Монреалі. Вивчала історію наук у Гарварді, потім переїхала до Лондона, щоб отримати науковий ступінь з історії мистецтва. Весь цей час працювала кураторкою, дослідницею, редакторкою, лекторкою. комікесою, читачкою сценаріїв, драматургинею, перформеркою, акторкою, продюсеркою, перекладачкою та перепробувала ще безліч робіт. Згодом увесь свій досвід перетворює у есеї та статті для New York Times, Washington Post, Vogue, Forward, Salon, Jerusalem Post та багатьох інших видань. Авторка книжки «White Walls: A Memoir About Motherhood, Daughterhood, and the Mess in Between» про сімейні стосунки, колективну травму, перенесену з покоління в покоління, патологічне накопичення та войовничий мінімалізм.

Книжка «Світло днів» є бестселером New York Times, відзначена Національною єврейською книжковою премією та Канадською єврейською літературною премією.

Автор
Джуді Баталіон
Полиця
Полиця бестселер
Жанр
літературно-художнє видання
Мова
українська
Кількість сторінок
640
Ілюстратор
Дизайн обкладинки Єлизавета Мазур
ISBN
978-617-8012-86-1
Рік видання
2023
Видавництво
#книголав
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Катерина Диса
Оригінальна назва
The Light of Days
Розмір/формат
140*210 мм
Необхідно увiйти, щоб залишати відгуки
Ваш вiдгук буде першим
Світло днів - #книголав
Світло днів - #книголав
Світло днів - #книголав
Світло днів - #книголав
Світло днів - #книголав
Користувачі також цікавляться
Новинка
Ольга Тітова
Електронна книга
350 грн
Акцiя -25%
Таня Стус
390 грн
292 грн
Скоро
упорядниці: Надія Коверська та Катерина Бабкіна
470 грн
Очікуєтьсяу квітні
+