Задум

Джин Ганфф Кореліц
в наявності
480 грн
 • Про книжку
 • Про автора
 • Відгуки (1)
Мова
українська
Кількість сторінок
376
ISBN
978-617-8012-89-2
Рік видання
2023
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Наталя Тисовська
Оригінальна назва
The Plot Jean Hanff Korelitz
Дизайн
Дизайнерка обкладинки Крістіна Золотарьова
Розмір/формат
140x210

«Задум» — захопливий психологічний трилер від американської письменниці Джин Ганфф Кореліц.

У центрі сюжету колись молодий перспективний письменник Джейкоб Фінч Боннер, чия перша книжка отримала добрі відгуки. Але нині він викладає літературну творчість у третьосортному коледжі й намагається підтримати залишки самоповаги, бо давно вже не писав – і тим паче не публікував – нічого путнього. Один з його студентів, зверхній і самовпевнений Еван Паркер, оголошує, що не потребує Джейкового наставництва. Адже головне в романі – задум, а його задум просто не може не вистрілити.

Джейк готовий списати ці вихваляння на типовий нарцисизм новачка-аматора, але потім йому розповідають сюжет майбутнього твору. За кілька років Джейк, уже майже забувши про це, довідується про смерть Евана Паркера. Невже Паркер так і не написав свого роману? Невже пропаде така історія? І Джейк сідає сам писати чужий твір, навіть не підозрюючи, до яких наслідків може призвести ця "крадіжка".

«Задум» — книжка у книжці. Психологічно напружений трилер про історію письменника, письменство, видавництво та шахрайство.

Чи кожен може стати письменником? Адже кожен митець «має унікальний голос і хоче бути почутим».

У книзі читачі занурюються у таємничу історію головного героя та дізнаються про непростий, але заманливий світ письменників, які прагнуть розповісти свою історію світу, шукають натхнення, ідеї для сюжету, долають творчі та кар'єрні кризи, ризикують “запозичити” задум для написання книжки, щоб здобути омріяну популярність.

«Може видатися, що «Задум» занадто суворо пройшовся по письменниках, але нехай це нікого не дивує: ми суворі самі до себе. Як по правді, важко зустріти інших митців, ще більше схильних до самобичування. Проте, в загальному підсумку, ми щасливці. По-перше, через те, що ми працюємо з мовою, а мова — захоплива річ. По-друге, ми любимо історії і граємося ними. Випрохані, позичені, перероблені, прикрашені... можливо, навіть украдені — всі вони частина великої розмови» — зазначає Джин Ганфф Кореліц, авторка книжки.


Розгорнути

Про авторку

Джин Ганфф Кореліц — американська письменниця, драматургиня, театральна продюсерка та есеїстка.

Авторка восьми романів, а деякі з них були екранізовані:

 • «Журі її колег» (A Jury of Her Peers, 1996);
 • «Суботня річка» (The Sabbathday River, 1999);
 • «Біла троянда» (The White Rose, 2006);
 • «Прийом» (Admission 2009);
 • «Ви повинні були знати» (You Should Have Known 2014);
 • «Диявол і Вебстер» (The Devil and Webster 2017);
 • «Задум» (The Plot 2021);
 • «Запізнілий» (The Latecomer 2022).

2020 року на каналі НВО вийшов мінісеріал "Знищення" (The Undoing), на основі роману Джин Ганф Кореліц «Ти повинна була знати». Ніколь Кідман, Г'ю Ґрант у головних ролях.

Кореліц є засновнцею нью-йоркської спільноти BOOKTHEWRITER, де читачі можуть обговорювати книги з їхніми авторами онлайн чи офлайн.

Відгуки читачів
Авторизуйтесь, щоб залишити відгук
5/5
18.10.2023

#рекомендовані

Упорядник: Еммануель Рубен
450 грн
Данiель Дефо
450 грн
новинка
Джером Клапка Джером
450 грн
бестселер
Гізер Морріс
480 грн
Упорядниця: Катерина Бабкіна
480 грн
Вхід Реєстрація