Дмитро Кулеба про книгу "Шпигун і зрадник"
Рецензія на книгу від міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби:
«Книжка року the Economist та бестселер the New York Times — «Шпигун і зрадник» Бена Макінтайра від видавництва #книголав.
Це захоплива шпигунська історія часів Холодної війни, головним героєм якої є один з найвідоміших подвійних агентів СРСР/Великої Британії Олег Гордієвський. Книжка біографічна, заснована на реальній історії радянського агента, який зневірився у комунізмі та роками передавав надзвичайно цінні секрети британській розвідці МІ6. Це саме той випадок, коли реальне життя людини більш гостросюжетне за будь-який голлівудський сценарій. З 1974 до 1985 року він був настільки цінним джерелом інформації для британської розвідки, що вони приховували його ідентичність навіть від ЦРУ. Зрештою, КДБ розкрило Гордієвського завдяки своєму агенту в... ЦРУ. Гордієвського заманили у Москву, але йому таки вдалося втекти назад до Лондона. Британська операція з його екстракції з Москви була справжнім неперевершеним шедевром.
Якщо вам до вподоби шпигунські історії часів Холодної війни — ця книжка для вас. Тут є все: психологічна напруга, пошук довіри та страх зради, російська пропаганда та корисні ідіоти, протистояння ідеологій, державні таємниці, розуміння переваг і недоліків розвідників, ходіння по лезу головного героя та світу, який він намагається врятувати.
Зараз такі історії також корисно нагадувати нашим західним партнерам. Під час Холодної війни Захід переміг СРСР. Стримав ядерні погрози Кремля. Не піддався на залякування та шантаж. Був рішучішим, розумнішим, сильнішим, та зрештою, привабливішим для людей. Все це забезпечило перемогу.
Якщо у наших західних союзників вже є цей досвід перемоги над СРСР, то сучасну значно слабшу Росію уже точно можна і потрібно перемагати.
А вам — приємного читання.
Матеріал взято зі сторінки Дмитра Кулеби в Instagram.