Книги Емілі Бронте

Емілі Джейн Бронте (1818-1848)  —  англійська письменниця та поетеса, що народилася в родині Патріка Бронте та Марії Бренвелл. Вона була молодшою ​​сестрою письменниці Шарлотти Бронте, авторки відомого роману «Джейн Ейр».


У 1824 році родина переїхала до Гаворта, де батько Емілі був священиком, і саме в цьому оточенні їхні літературні дивацтва процвітали. Після смерті матері сестри з братом Патріком Бронте вигадали землі (Ангрія, Гондаль, Гаалдін, Океанія), які потім будуть у творах.

У 1842 році Емілі почала працювати у школі «Law Hill» біля Галіфакса, залишивши її через шість місяців через слабке здоров’я. Разом із сестрою Шарлоттою відвідувала приватний навчальний заклад у Брюсселі і мріяла відкрити власну школу.


Сестри Бронте опублікували спільну збірку віршів у 1846 році «Рoems by Currer, Ellis, and Acton Bell». У 1847 році Емілі друкує свій роман «Буремний перевал» («Wuthering Heightsу»). Хоча вона отримала змішані відгуки від книги, згодом твір став класикою англійської літератури. Здоров’я Емілі було ослаблене суворим місцевим кліматом. Вона захворіла після смерті брата, і, відмовившись від будь-якої медичної допомоги, померла 19 грудня 1848 року.


Розгорнути
Емілі Бронте
550 грн
вересень
2024
Замовити
Вхід Реєстрація