новинка

Будинок на Манго-стріт

Сандра Сіснерос
в наявності
530 грн
+ 53 балів
  • Про книжку
  • Про автора
  • Відгуки (0)
Жанр
Художня проза
ISBN
978-617-8439-82-8
Мова
українська
Кількість сторінок
136
Вік
дорослим
Рік видання
2025
Видавництво
#книголав
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Юлія Шекет
Оригінальна назва
The House on Mango Street
Розмір/формат
140х210, 60х90/16

Що таке домівка і як вона впливає на нашу особистість? Ми будуємо наше життя за прищепленими удома правилами чи всупереч їм? Тікаємо звідти й завжди хочемо повернутись чи чіпляємося за дім і жадаємо його покинути? Дванадцятирічна Есперанса ставить собі ці питання ще не усвідомлено, інтуїтивно, коли спостерігає за життям мексиканської громади в місті Чикаго, куди належить і сама. У серії невеликих замальовок, які охоплюють один рік життя дівчинки, описуються найпримітніші моменти її дорослішання. Деякі з них яскраві й веселі, деякі — печальні чи гідні сорому, а інші — спустошують своєю трагічністю. Не мексиканка, але й не американка, вже не дитина, але ще й не доросла — Есперанса розповідає по історії на кожен крок свого коричневого черевичка.

Сандра Сіснерос народилася в Чикаго в 1954 році в сім’ї мексиканських іммігрантів. Вона була єдиною дівчинкою серед семи дітей, що змусило її з раннього віку вчитися відстоювати власний голос у родині, де домінували чоловіки. Дитинство письменниці було позначене частими переїздами: родина постійно курсувала між Чикаго та Мехіко, що не давало їй можливості відчути стабільність.

Коли Сіснерос виповнилося 11 років, її сім’я нарешті осіла в районі Гумбольдт-Парк у Чикаго, де переважно проживали пуерториканці. Саме цей життєвий досвід ліг в основу її найвідомішого роману «Будинок на Манго-стріт». Зростаючи у робітничій сім’ї, вона з перших років життя стикалася з нерівністю, пов’язаною з її культурною ідентичністю, соціальним класом і гендером.

Пізніше Сіснерос навчалася в Університеті Лойоли та в програмі творчого письма Університету Айови. Відверте зображення соціальних проблем і сексуальності в її книгах призвело до їхніх заборон у школах США, особливо в консервативних громадах. Попри це, вона стала однією з найвпливовіших латиноамериканських письменниць, чиї твори продовжують змінювати уявлення про жіночий голос у літературі.

Відгуки читачів
Авторизуйтесь, щоб залишити відгук

Немає відгуків про цей товар.

#рекомендовані

акція -192 грн
Люк Фоккруль
480 грн
288 грн
Еліс Вінн
530 грн
новинка
Джейні Чан
530 грн
новинка
Джен Бессер, Шана Фесті
530 грн
Това Фрідман та Малкольм Брабант
530 грн
Вхід Реєстрація