«Про Грінча, який украв Різдво!»,  Доктор Сьюз 

Різдвяно-зимова класика, гіт, мастрід — я обожнюю Грінча й ще більше люблю, коли мені його читають. Деталізована, чарівна мальовка Доктора Сьюза, упізнаваний віршовий метр, так добре переданий у перекладі Маріанни Кіяновської. Я обожнюю читати, роздивлятися, розігрувати, дивитися Грінча! Це та зимова історія, до якої хочеться долучати нові покоління батьків і дітей, щоби ми виростали з цим відчуттям магії та свята, а не з рештками радянських дідів морозів. На превелике щастя, цьогоріч готуємо перевидання.

«Пам’яті…»,  Еліс Вінн

Перша книжка, яку я зробила в #книголаві, й улюблена з усіх, над якими працювала. Редагуючи роман, прочитала його 4 рази і з кожним читанням люблю його ще більше. Принада книжки — вона показує, як герої з наївних хлопчиків із престижної закритої школи перетворюються на чоловіків: формуються їхні погляди, змінюється ставлення до воєн та імперій, вони вчаться розуміти себе та свої стани й почуття — стають дорослими, які вбивають, помирають та живуть за свою країну і своїх найдорожчих. Це прекрасна й дуже болюча книжка про формування людини. Її хочеться обговорювати, особливо сьогодні в Україні. А ще вона дуже “мокра” й сексуальна.

«Кольори. Казкова прогулянка в синіх відтінках», Мерічель Марті, Ксав’є Соламо

Найсиніша книжка! Це дитяча картонка, у якій оповідь починається з малюнка синьої Землі — і нею ж закінчується. Її цікаво гортати незліченну кількість разів і роздивлятися, як елемент одного розвороту перетворюється на наступний розворот, і щоразу по-новому розповідати історію про них. Красива мальовка, багато відтінків синього та блакитного, якісний друк — її цікаво читати й дорослим. Вона розслабляє, і я дуже люблю гортати її для натхнення та щоб порадіти.