- Про книжку
- Про автора
- Відгуки (4)
Про книжку
Головна героїня роману Роза Кусстатчер створила велику модну імперію, у неї дар підбирати ідеальне вбрання для будь-якої події. Одного дня вона готувалася до найважливішої зустрічі у своєму житті, але раптом її звична впевненість зникла, Роза так розгубилася, що вперше не знала, що вдягнути. Перебуваючи у своєму розкішному нью-йоркському помешканні, вона нарешті наважується відкрити історію свого життя, яке не завжди було таке яскраве, в достатку і комфорті.
Роза розповідає про своє дитинство у гірському італійському селі іщо з нею сталося, коли сюди прийшли нацисти. Про втечу серед ночі, про надію і розбите серце у Швейцарії, про гламур і любов у Парижі. Про амбіції і провал у Ріо-де-Жанейро, про успіх і пошук себе в Нью-Йорку. Вона вперше дивиться на своє життя, яке минає у постійній втечі від травм з дитинства, вперше розповідає про насильство, якого вона зазнала під час війни. Але тепер вона більше не буде втікати.
«Коли я укладала угоду про продаж прав на переклад «Кравчині з Парижа» з видавництвом #книголав, я й уявити не могла, що історія про молоду жінку, яка пережила нещастя після вторгнення чужоземної армії на її батьківщину резонуватиме так сильно. Сьогодні я, як ніколи пишаюсь цією книжкою. Мої думки з народом України», – Джорджія Кауфманн, авторка роману «Кравчиня з Парижа».
Окреме задоволення я отримала від манери написання. Не затягнуті описи але чіткі і насичені. Всі вони деталізовані не банальними речами і міцно переплітаються один з одним. Від тканини до каміння та ароматів; від менталітетів та цінностей, до традицій та звичок. Помітною була демографічна та антропологічна освіта авторки - легко і невимушено але відчутно і цікаво.
Назва кожного розділу — це складова косметички, яка викликає у героїні спогади. Класний прийом! Раджу цю книжку тим, хто хоче написати свою (або вже пише)"
Головна героїня – це сильна, хоробра та дуже талановита жінка, яка ділиться з нами історією свого життя. Роза Кусстатчер розповідає про важке дитинство, наповнене зрадою та насиллям, про перші втрати та здобутки, про свій творчий шлях та життя в Швейцарії, Парижі, Ріо-де-Жанейро й Нью-Йорку.
Дуже сподобалося саме оформлення книги. Звісно ж, обкладинка красива, але хочу згадати ще про назви розділів та їхні перші декілька абзаців, які немов переносять нас у світ краси та життя тих часів. Протягом всієї книги я відчувала дуже багато емоцій, але перш за все – повагу до Рози, не лише як до успішної підприємиці, але й як до жінки, яка мужньо пережила безліч втрат й змогла продовжити жити.
Поділюся з вами ще декількома думками з книги, які мені сподобалися:
• Мені знадобилося багато часу, щоб зрозуміти, що люди іноді чинять неправильно, навіть бажаючи найкращого, і саме ненавмисні наслідки їхніх учинків залишають у дитячому серці незгладимий слід.
• Згадуючи той період свого життя, найбільше звертаю увагу на те, як легко ми призвичаюємося до складних життєвих обставин. Хай то військовий заколот, що душив демократію, чи «миротворче» вторгнення – із часом усе це здається нормальним і ми забуваємо, що існував інший спосіб життя.
• Вдихати приємні запахи – одна з найчуттєвіших життєвих насолод. Деякі запахи ніжні й ефемерні, їх важко відчути. Це наче медитація, коли сама спроба отримати насолоду вже винагороджується.