новинка

Щоденник Ґуантанамо

Мохамеду Ульд Слахі
в наявності
480 грн
+ 48 балів
  • Про книжку
  • Про автора
  • Відгуки (0)
Мова
українська
Кількість сторінок
528
ISBN
978-617-8286-87-3
Вік
дорослим
Рік видання
2024
Видавництво
#книголав
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Юлія Шекет (Тишко)
Оригінальна назва
Guantanamo Diary
Дизайн
Крістіна Золотарьова
Розмір/формат
140 х 210

Безпрецедентна міжнародна видавнича подія: перший щоденник, написаний ув’язненим Ґуантанамо.

Мохамеду Ульд Слахі є громадянином Мавританії, який з 2002-го по 2016-й рік перебував у в'язниці Ґуантанамо на Кубі. Протягом чотирнадцяти років він вважався підозрюваним у терактах 11 вересня 2001 року.

Через три роки перебування в полоні Слахі почав вести щоденник, розповідаючи про своє життя до того, як він зник під вартою в США, і про повсякдення ув’язненого. Він вивчив англійську мову, перебуваючи у в'язниці, і написав 466 сторінок свого щоденника від руки. Його адвокати передали рукопис журналісту Ларрі Сімсу, який редагував книгу. Кожна сторінка мала бути представлена ​​військовим цензорам. Протягом кількох років книга перебувала під забороною публікації з боку американських офіційних осіб. Мемуари були опубліковані у 2015 році, коли Слахі все ще утримували під вартою без висунення звинувачень.

Це не просто яскраве свідчення про судову помилку, а глибокі особисті роздуми — сповнені болем, надією та гумором водночас.

У 2021-му році книгу було екранізовано у фільмі «Мавританець».


Розгорнути

Про автора

У 2016 році мавританець Мохамед ульд Слахі вийшов із в'язниці Ґуантанамо після 14 років ув'язнення. Його тримали в таборі без офіційних звинувачень, але міністр оборони США дозволив використати проти нього "методи розширеного допиту", тобто  тортури. 18 лютого 2021 року в український прокат вийшов фільм, заснований на мемуарах Слахі.

У рідній Мавританії Слахі у 1988 році отримав стипендію для навчання в Німеччині, де отримав професію інженера. Надихнувшись новинами та бесідами зі старшими співвітчизниками, у 1990 році він вирушив до Афганістану та підтримав моджахедів у спробі повалити комуністичний уряд Мохаммада Наджібулли. У той час США також підтримували моджахедів, але Слахі тренувався у таборі Аль-Каїди, що назавжди зіпсувало його досьє.

Після терактів 11 вересня Слахі привернув увагу спецслужб США і хоча він стверджував, що у 1992 році порвав усі зв'язки з Аль-Каїдою, чоловіка затримали. У 2002 році, після 8 місяців утримання в йорданській в'язниці, його перевели до табору Ґуантанамо (Куба) з твердим наміром отримати зізнання у вербуванні для терористичної групи.

На захист Слахі стала досвідчена адвокатка з військового права Ненсі Холландер та її асистентка Тері Дункан. Їм вдалося вивести справу мавританця в публічне поле, пролити світло на жорстоку реальність Ґуантанамо і підштовхнути свого підопічного до створення мемуарів, які пізніше стали міжнародним бестселером.

Слахі написав свою історію у 2005 році, але державна цензура розсекретила рукопис лише через 7 років, піддавши його численним виправленням. У січні 2015 року книгу «Щоденник Ґуантанамо» («Guantanamo Diary») нарешті опублікували, хоча в ув'язненні Слахі так і не зміг отримати її копію. У таборі мавританець написав ще 4 книги, одну з яких присвятив "пошуку щастя в безнадійному місці", але йому так і не дозволили їх забрати

Відгуки читачів
Авторизуйтесь, щоб залишити відгук

Немає відгуків про цей товар.

#рекомендовані

Упорядник: Еммануель Рубен
450 грн
Кортні Коул
480 грн
Чарлз Діккенс
550 грн
Джейн Чапмен
430 грн
Катя Брандіс
350 грн
бестселер
Фредрік Бакман
480 грн
Вхід Реєстрація