Усе про книжку Ода до України

Про книжку

Під час повномасштабної російсько-української війни, французький письменник Еммануель Рубен запросив українських колег — чотирнадцятьох авторів та авторок — розповісти про свою Україну. Про її міста й села, місця та краєвиди, простори та людей, які тут творили. Про речі, які є символічними для українців та уособлюють те, що називається Домом. Так з’явилася збірка Hommage à l’Ukraine — «Ода до України». Це книга есеїв, оповідань та віршів, які написані під час війни і в яких автори діляться своїми спогадами й відчуттями, радощами і тривогами, думками про те, як війна змінює рідні місця та сприйняття дому, та історіями, які показують Україну такою, як вона є. У цій збірці історії про 11 областей із 24 та про Крим.

«Читаючи різні тексти, нагально написані для фіксації історії, що стає нам дедалі більш близькою і знайомою, ми усвідомимо, наскільки цей автопортрет України, створений її письменниками і письменницями, схожий на глибинний портрет Європи», – Еммануель Рубен, письменник, упорядник збірки.


«Есеї зі збірки, яку ви тримаєте в руках, потужніші за радянські танки, і, на щастя, їм не доведеться іржавіти десь на маргінесах історії. Це оповіді про дім. [...] Все це місця, які обирають тебе і які щодня обираєш ти, вирішуючи переїхати, лишитися, жити, народжувати й писати книжки саме тут», – Богдана Романцова, літературознавиця.

Видано за сприяння WeEurope — платформи, створеної європейськими лідерами, яка втілює в життя ініціативи, спрямовані на захист принципів демократії та свободи.


Автори: Любов Якимчук, Таіс Золотковська, Анастасія Левкова, Любко Дереш, Катерина Бабкіна, Володимир Рафєєнко, Борис Херсонський, Артем Чех, Олександр Михед, Петро Яценко, Ірена Карпа, Тарас Прохасько, Андрій Любка, Андрій Курков.

Перекладачки: Оксана Макарова, Маріанна Кіяновська, Віта Левицька.

Ілюстраторка обкладинки: Єлизавета Мазур

Автор
Упорядник: Еммануель Рубен
Полиця
Полиця бестселер
Жанр
антологія, есеїстика, оповідання, поезія
Мова
українська
Кількість сторінок
248
ISBN
978-617-8012-74-8
Рік видання
2022
Видавництво
#книголав
Тип обкладинки
тверда
Переклад
Оксана Макарова, Маріанна Кіяновська, Віта Левицька
Оригінальна назва
Hommage à l'Ukraine
Розмір/формат
140*210 мм
Необхідно увiйти, щоб залишати відгуки
Ваш вiдгук буде першим
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
Ода до України - #книголав
+