Варточит від Дмитра Осколкова
Артдиректорка видавництва #книголав про книгу «Пам'яті»
Варточит
10 історій жінок у книжках, що надихають. Добірка від Світлани Павелецької
02.07.2024
Існує чимало книжок про життя жінок і перешкоди, з якими їм доводиться стикатись. Ці історії можуть стати підтримкою у потрібний момент, надихнути та допомогти знайти відповіді на важливі питання.
Співзасновниця видавництва #книголав ділиться добіркою найцікавіших книжок, що відкриють нові горизонти та допоможуть жінкам краще зрозуміти себе і навколишній світ. У добірці — не лише практичні посібники та історії на реальних подіях, а й захопливі художні твори зарубіжних та українських авторок
«Я, Ніна» – це історія про життя журналістки Ніни написана у сповідальній формі та, фактично, є щоденником пережитого нею від початку хвороби і до кінця лікування. Ольга Купріян та Яніна Соколова написали повість, в основі якої лежать власні пережиті події, які у тексті тісно переплітаються з художніми вимислами. Це оповідь зі щасливим фіналом, сповнена чесних емоцій та фізичних переживань. Героїня ділиться тим, як поступово змінювався її фізичний і зовнішній стан та про ті потрясіння, які спіткали її на шляху в складний період.«Я, Ніна» – це книжка про любов, віру та силу, яка рухає скелі і доводить, що життя варте того, щоб за нього боротися. «Це буде найчуттєвіша історія, яку ви коли-небудь читали. Не шукайте співпадінь із моїм життям. Їх там обмаль, проте я впевнена, що після цієі книжки ви станете іншими, бо «Я, Ніна» зробить ваше життя таким, за яке варто боротися», – ділиться співавторка Яніна Соколова. 15 грн з продажу кожної книги буде перераховано на проєкт «Я, Ніна», який реалізовує програми зі збору крові, волосся, а також підтримує розвиток служб паліативної допомоги та профілактику онкології серед українців.
Розгорнути
Докротка Еґер потрапила до Аушвіцу, коли їй було 16 років, там вона втратила батьків, а їй із сестрою вдалося вижити. Через кілька років після звільнення вона емігрувала до Америки, де протягом десятиліть працювала над тим, щоб зцілитись від травми. У цій книжці історія її перебування у концтаборі та її звільнення, історія самозцілення та яку роль у цьому процесі відіграв Віктор Франкл, психотерапевт і теж вцілілий у Аушвіці, а також це історії її пацієнтів, яким вона допомогла пережити скрутні моменти. За словами авторки, ніхто не може уникнути страждань у своєму житті, але кожен має вибір, як вийти з таких ситуацій – як жертва чи той, хто вцілів. І ця книжка про те, як дійти до такого вибору, як звільнитись від травм. «Це універсальне послання про надію та можливості для всіх, хто намагається звільнитися від болю та страждань. Читачі та читачки, що перебувають у полоні нещасливого шлюбу чи деструктивної родини, чи роботи, яку ненавидять, чи за колючим дротом переконань, якими себе обмежують, у пастці яких застряг їхній розум, дізнаються з цієї книги, що вони в змозі обрати радість та свободу незалежно від обставин». – Філіп Зімбардо, психолог, автор бестселера «Ефект Люцифера». «Її історія змінила мене назавжди. Це історія про те, як виглядає мужність у найважчі часи. І що “ми всі маємо вибір думати не про те, що ми втратили, а що ми маємо досі». – Опра Вінфрі, телеведуча.ISBN 978-617-7820-59-7 ISBN 978-617-8012-28-1 — електронна книжка
Розгорнути
Еліс Хейл, головна героїня роману, залишає кар’єру в піарі, щоб стати письменницею. Але це не єдині зміни у її житті – разом із чоловіком вона переїздить з Нью-Йорка у тихе передмістя. Не все йде за планом, жінка багато часу проводить у великому порожньому будинку, їй там дуже нудно, а ще її плани не збігаються з чоловіковими. Одного дня вона знаходить стару кулінарну книгу попередньої господині цього дому Неллі Мердок, яка була домогосподаркою і мешкала тут з чоловіком у 50-х рр.Окрім рецептів, Еліс виявляє в книзі зашифровані підказки про подружнє життя та помічає схожість між історією цієї жінки та своєю. Це змушує її засумніватися у своїх стосунках із чоловіком. Вона починає контролювати своє життя і захищатись за допомогою кількох отриманих з цієї книжки секретів.
Розгорнути
Далекого 1714 року у Франції одна дівчина укладає фаустівську угоду, щоб отримати вічне життя. Але угода виявляється прокляттям: тепер її забуватимуть усі, кого вона зустріне на своєму шляху.Так починається неймовірне життя Адді Лярю, її приголомшлива подорож століттями і континентами, історією і мистецтвом, під час якої вона шукає способу залишити слід у світі.Проте одного дня, триста років по тому, все змінюється, коли Адді в одній непримітній книгарні натрапляє на юнака, який пам’ятає її ім’я.Бестселер The New York Time та The Washington Post. Рекомендує Oprah Magazine.
Розгорнути
Про книжкуГоловна героїня роману Роза Кусстатчер створила велику модну імперію, у неї дар підбирати ідеальне вбрання для будь-якої події. Одного дня вона готувалася до найважливішої зустрічі у своєму житті, але раптом її звична впевненість зникла, Роза так розгубилася, що вперше не знала, що вдягнути. Перебуваючи у своєму розкішному нью-йоркському помешканні, вона нарешті наважується відкрити історію свого життя, яке не завжди було таке яскраве, в достатку і комфорті.Роза розповідає про своє дитинство у гірському італійському селі іщо з нею сталося, коли сюди прийшли нацисти. Про втечу серед ночі, про надію і розбите серце у Швейцарії, про гламур і любов у Парижі. Про амбіції і провал у Ріо-де-Жанейро, про успіх і пошук себе в Нью-Йорку. Вона вперше дивиться на своє життя, яке минає у постійній втечі від травм з дитинства, вперше розповідає про насильство, якого вона зазнала під час війни. Але тепер вона більше не буде втікати.«Коли я укладала угоду про продаж прав на переклад «Кравчині з Парижа» з видавництвом #книголав, я й уявити не могла, що історія про молоду жінку, яка пережила нещастя після вторгнення чужоземної армії на її батьківщину резонуватиме так сильно. Сьогодні я, як ніколи пишаюсь цією книжкою. Мої думки з народом України», – Джорджія Кауфманн, авторка роману «Кравчиня з Парижа».
Розгорнути
У кожному розділі докторка Еґер ділиться історіями з власного життя та історіями своїх пацієнтів, а в кінці пропонує ключі до звільнення від проблеми. Це установки, вправи або питання, які допоможуть знайти шлях з наших ментальних в’язниць до свободи і радіти життю.Під час пандемії коронавірусу авторка написала ще два додаткові розділи, щоб підтримати людей і допомогти впоратися з цим викликом. Вона радить, як підтримати своє ментальне здоров’я під час локдауну, як адаптуватися до життя в ізоляції та не боятися залишитися наодинці. А також ділиться фірмовими рецептами своїх улюблених страв. «Найгірша та в’язниця, яку ви будуєте у своїй голові. Але ключі до неї – у вашій кишені», – Едіт Еґер.«Історія Едіт Еґер змінила мене назавжди», – Опра Вінфрі.
Розгорнути
«Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето» — документальний роман про жінок, які допомогли перетворит єврейські молодіжні групи у Польщі на осередки опору для боротьби з нацистами. Деякі з дівчат були ще підлітками, коли стали свідками жорстокого вбивства своїх сімей і сусідів, ґвалтівного знищення їхніх громад. Їм довелося зробити вибір: захист чи порятунок, боротьба чи втеча.Джуді Баталіон, онука поляків, вижилих у Голокост, розповідає історію єврейських дівчат, яким випала доля боротися за життя свого народу від самого початку Другої світової війни аж до кінця ХХ століття — адже війна не закінчується звільненням країн. Це незабутні історії реальних жінок про боротьбу за свободу, виняткову хоробрість, сестринство та волю до життя попри все. Завдяки своїй статі та можливості приховати власну єврейськість, жінкам вдалося унікально пристосуватися до деяких важливих і небезпечних для життя завдань, зокрема виконувати роль кур’єрок. А ще вони підкуповували охоронців гестапо, переховували револьвери в буханках хліба й допомагали розбудувати системи підземних бункерів. Допомагали хворим і навчали дітей, бомбили німецькі залізничні шляхи та підривали електропостачання у Вільнюсі.Одним із джерел натхнення для написання книжки про хоробрість єврейських жінок — збірник мемуарів «Freuen in di Ghettos» («Жінки в гето»), опублікований 1946 року.Авторка дослідила численні документи та мемуари, відшукала родини героїнь своєї книжки, щоб відтворити хід подій, написати історію про незламність та зібрала розповіді безпосередніх учасниць спротиву, аби показати широту й масштаб жіночої відваги та висвітлити надзвичайні досягнення єврейських жінок, чиї подвиги досі лишалися невідомі.За словами Джуді Баталіон, щоб написати книжку, їй знадобилося понад дванадцять років, бо надто складною та дуже особистою виявилась тема твору. “Хоча я роками здобувала єврейську освіту, проте ніколи не читала таких історій, що вражали деталями описів повсякденного життя й неймовірної праці цих войовничих жінок. Я навіть не уявляла, як багато єврейок було залучено до руху опору і як активно вони працювали.Ці оповіді не просто вразили, вони зачепили мене особисто, перевернули моє розуміння власної історії”, - пише авторка.Джуді Баталіон оживляє пам'ять про таких сміливих жінок як: Реня та Сара Кукелки, Фрумка Плотницька, Хайка Клінґер, Бела Хазан, Цивія Любеткін, Хася Беліцька, Хайка Ґроссман та інших, які обрали смертельно небезпечний шлях спротиву, боротьбу за свободу, чиї подвиги досі лишалися невідомі. Книжка «Світло днів» є бестселером New York Times, відзначена Національною єврейською книжковою премією та Канадською єврейською літературною премією.
Розгорнути
Історія маленької сироти, котра повсякчас стикається із несправедливістю та неприйняттям, впродовж сторіч зворушує серця багатьох. Адже попри всі негаразди героїні вдається зберегти і честь, і гострий розум, і вірність своїм прагненням та переконанням. У дорослому віці, шукаючи кращої долі, Джейн стає гувернанткою і починає нове, майже щасливе життя в Торнфілді. От тільки привабливий та багатий душею господар, містер Рочестер, щось від неї приховує. Роман став метафорою жіночої шляхетності й сили в світовій літературі.
Розгорнути
Я буду поруч, доки все, що щемить, не виллється на папір, усе, що бісить, — перебісить. А все, про що мріється, — збудеться.І сміх до сліз теж тобі гарантую, бо всі проблеми стають дрібними, коли чують, як ти регочеш.Мені треба відкритися. І тобі, відчуваю, теж.Тож давай поговоримо...», — Оля Цибульська.«ЦвіТИ! або Як полюбити ту, що в дзеркалі» Олі Цибульської — це книжка-натхнення для жінок, яка буде поруч у найважчі моменти життя й навчить любити себе-справжню. Як вилізти з депресії, віднайти нові сенси і залишатися собою попри все ? Чому звичка порівнювати себе з іншими — гірша, ніж курити і дзвонити колишньому? Як робити життєві вибори так, щоб ніколи про них не шкодувати?Ця книжка, як найкраща подруга, яка допоможе знайти відповіді на ці та багато інших запитань. З нею ти зможеш посміятися разом над спогадами з дитинства чи юності, обговорити кавалерів чи розповісти неймовірну історію кохання, побідкатися про ПМС чи згадати про «ті самі туфлі», нареготатися до кольок у животі та виплакати найгіркіші сльози. Поговорити про життя і сміх, війну і втрати, страх і радість, материнство й пошук себе. Зізнатися про все, що живе в душі, — щемкий біль, дивовижні мрії, любовну любов.Тут ти знайдеш місце для власних нотаток, роздумів і висновків, а також плейлист від авторки, пісні з якого супроводжуватимуть твій шлях любові до себе.
Розгорнути
Про книжку:Головна героїня твору на ім’я Рисочка мешкає в Києві — для неї це не просто місто, це мрія всього життя. Проте щось не дає їй спокою і змушує шукати себе деінде — у Львові, Берліні чи Нью-Йорку. На шляху до самопізнання героїня звертається до минулого, аби здобути відповіді на насущні питання та знайти своє місце у світі. Завдяки численним подіям та людям, які зустрічаються їй у потрібний момент, Рисочка отримує бажане, хоч це й стає для неї несподіванкою. У цій книжці багато Києва та любові до цього міста — читачі зможуть поблукати його вуличками, проїхатися знайомими маршрутами та навіть випити у знайомих барах. Ця книжка про дорослішання і здійснення дитячих мрій, постійний діалог зі своєю внутрішньою дитиною. Про пошуки себе у великому світі і намагання зрозуміти, що є справжнім щастям. Ця книжка про біль і радість, які дарує нам любов, про неприйняття, про щирість. Про те, що життя не є чорно-білим, про руйнацію стереотипів. Ця книжка про всіх, хто шукає свій дім.
Розгорнути